Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Čeká nás JOTA/ JOTI 2012 díl.1

2012-10-18 23:35:00 - autor:Jan Pour (pour.honza)

JOTA (Jamboree On The Air) a JOTI (Jamboree On The Internet) jsou dva projekty. Nabízející tradičně dva dny v řijnu, všem skautkám a skautům z celého světa možnost navazovat spojení přes internet nebo také pomocí radiových vln s ostatními skauty. Nalézt nová přátelství, vyměnit zkušenosti a to nezávisle na věku, náboženství a nebo politickém systému v dané cizí zemi. Letos je JOTA/JOTI od 20 až 21.října 2012.

Více o JOTA, JOTI:

Skauti a skautky se učí pracovat s moderními technologiemi (radiová stanice, počítač připojený k internetu), procvičují a zdokonalují své jazykové a vyjadřovací schopnosti, rozšiřují si své technické, geografické i kulturní znalosti a v neposlední řadě nacházejí kamarády s podobnými zájmy z různých koutů světa.

Velké množství kontaktů získaných při JOTA/JOTI pokračuje i do dalších let, přecházejí ve vzájemné návštěvy, výměnné pobyty a mezinárodní tábory. Ostatně koho by nelákalo mít kamaráda nebo kamarádku v Brazílii, Jihoafrické republice nebo na Islandu? Pokud v zemi, kterou hodláte v budoucnosti navštívit, někoho znáte a máte na něj kontakt, je cestování hned jednodušší.

V posledních letech se počet zúčastněných skautů a skautek pohybuje okolo půl milionu a vzhledem k rozšiřování možnosti připojení k internetu se kromě tradičních skautů a skautek těchto projektů začínají účastnit i roje světlušek a šestky vlčat, pro které je mnohdy komunikace po internetu přirozenější než pro starší generace. Česká republika má své pevné místo mezi zúčastněnými zeměni a čeští skauti a skautky pravidelně navazují kontakty se všemi kouty světa.

JOTA, JOTI z hlediska historie:

První ročník se JOTA se konal již v roce 1957. Největší kouzlo mají rozhovory na velmi dlouhé vzdálenosti a mezi opravdové perly patří spojení s mezinárodní kosmickou stanicí ISS nebo spojení navázané odrazem od Měsíce. Nejdelší radiový pokus na zemi proběhl na vzdálenost 16 500 km z Irska do Austrálie. JOTI vzniklo až později z původního projektu JOTA, když v roce 1997 uznala světová organizace skautů velký význam Internetu pro komunikaci mezi skauty na celém světě.

Do světa JOTA/JOTI můžete vstoupit pomocí české internetové stránky http://jotajo­ti.skauting.cz/ (stránka není aktulizovaná pozn. autora) nebo oficiální stránek http://wwww.jo­ti.org . Naleznete zde nejen typy, jak se připojit, ale také jak zaručit bezpečnost členu oddílu při prohližení Internetu nebo při radioamatérském vysílaní.

Sepsal Sloník za pomoci webu, knižky – Mezinárodní rozměr skautingu. Článek je redakční.Tato stránka již byla hodnocena: 64×

Průměrné hodnocení: 1.59373

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5