Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Workcamp – zkus něco nového!

2012-07-04 04:27:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Teepek TeepekChceš zažít něco nového, poznat nové lidi ze všech koutů světa, procvičit si cizí jazyk, dobrovolně pomoci druhým, poznat jinou zemi a její kulturu? Pak je nejvyšší čas vyrazit na workcamp!

Jistě si kladeš otázku „Co to je workcamp?“. Workcamp je zpravidla 2–3 týdenní projekt, na kterém spolupracuje 5–20 lidí z celého světa. Nejedná se však o brigádu, neboť je to práce dobrovolná. Dobrovolníkům je zpravidla poskytnuta strava a ubytování, vše ostatní si však hradí sami (doprava, pojištění, poplatek za zprostředkování). Práce není nikterak těžká, většinou se jedná o 4–6 hodin denně s volnými víkendy, kdy je čas na výlety, či jiné společné aktivity. Projekty jsou různě zaměřené a nabídka je opravdu pestrá, vybere si každý – od manuální práce, přes umělecké až po práci s dětmi. I nabídka zemí je nepřeberná – bez nadsázky je možné říci, že vyjet se dá na každý kontinent.

Asi tě napadá otázka, zda se může zúčastnit každý bez rozdílu věku. Obecně se dá říci, že na všechny workcampy je možné vyjet, když je člověk starší 18-ti let. Vrchní hranice stanovena nebývá. Ovšem existují i workcampy, které jsou už od 16-ti, či 14-ti let. U těch už často horní hranice stanovena bývá a pohybuje se kolem 17–26 let. Spousta jich je přímo v ČR a ještě více po celé Evropě. Pokud je ti méně než 18 let, musíš počítat s tím, že potřebuješ písemný souhlas rodičů (formuláře dostaneš přímood zprostředkovatelské agentury).

Jazykem workcampů je nejčastěji angličtina, ale dají se najít workcampy v němčině, francouzštině a dalších jazycích, ale bývá jich méně. Většinou není potřeba znát žádné úžasné finesy, stačí když dáš dohromady smysluplnou větu a rozumíš, protože často se tam dají potkat i lidé, kteří daný jazyk příliš neumí a přesto se s ostatními nějak domluví. Je to naopak úžasná příležitost si cizí jazyk procvičit a naučit se ho aktivně používat.

Pokud se chceš dozvědět více, podívej se na stránky zprostředkova­telských organizací. Já jsem jela přes INEX (http://inexsda­.cz/), ale na webu jsem našla ještě Trochu jinak (http://www.trochu­jinak.cz/) a možná najdeš i další. Já osobně mohu říci, že s INEXem jsem byla opravdu spokojená. Zodpověděli mi všechny otázky, dodali veškeré informace včas a bylo vidět, že svou práci opravdu znají.

Ač se to na první pohled nemusí zdát, není workcamp jenom o práci. Myslím, že mnohem více je o poznávání nových lidí a o prožití něčeho neobvyklého, co člověk nezažije každý den. Vzpomínky, které si každý odváží s sebou zpět, jsou opravdu cenným suvenýrem. Já si svůj první workcamp opravdu užila a už začínám uvažovat, kam bych mohla jet příště…

sepsala Kl, členka redakce

foto z inexsda.cz a trochujinak.czTato stránka již byla hodnocena: 83×

Průměrné hodnocení: 2.14455

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5