Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Tři orlí pera

2013-08-15 17:26:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Teepek TeepekMůj největší zážitek ve skautu? Jedině Tři orlí pera.

Bylo léto 2008 a já jsem jela na skautský tábor. Vezli mě Sýkorčini rodiče, protože jsem jela až na druhý týden. Jakmile jsme dorazili, přivítala jsem se s kamarády a ubytovala se ve stanu. Asi za pět minut přiběhla Sýkorka a chtěla mě seznámit s novými vedoucími z Mutěnic, kteří s námi byli na táboře poprvé. Když jsem zjistila, jak to letos v Nové Vsi chodí, zeptala se mě Vlaďka, jestli bych si s ní a s dalšími šesti lidmi nechtěla splnit Tři orlí pera. Pokoušela jsem se o ně sice už minulý rok, ale zklamala jsem hned u první zkoušky. A tak jsem s ní souhlasila.

Na druhý den nám Svaťa (hlavní vedoucí) řekl, abychom se sbalili na krátkou výpravu. Ten den nám začala „mlčka“. Kdybychom byli spravedliví, přiznali bychom se jeden vedle druhého k tomu, že jsme ji nesplnili, ale nám na té malé nášivce tak záleželo, že bychom byli schopni pro ni udělat cokoliv. Ale i přesto dva z nás selhali. Přece jenom se děti bez mluvení napomínají špatně. :-) Jeden den jsme si dali pauzu a pak nastoupil druhý úkol – „hladovka“. Ta byla ze všech zkoušek nejlehčí. Celých čtyřiadvacet hodin bez jídla, jen o neslazeném černém čaji. Žádné žvýkačky, žádné bonbóny, prostě o hladu. Přes normální program se to dalo vydržet, ale přes oběd to byla hrůza. Radši jsme si s holkama zalezly do tee-pee a hrály jsme na kytaru a zpívaly si. Tak jsme všichni přežili celý den, i když na konci jsme měli co dělat, abychom neomdleli a udrželi se při vědomí.

A za dva dny přišel poslední úkol – „samotka“. Na tu mám asi nejvíc vzpomínek, i když byla vlastně nejnudnější. Ráno jsme se já, Sýkokra a Vlaďka sbalily a vyrazily hledat úkryt. Ony zůstaly na Pahorku (kopci hned za táborem), zatímco mě poslal Šmudla do posedu za řekou. Přebrodila jsem se, přešla louku a usadila se. Na tábor jsem neviděla, a tak jsem nemusela psát zápisky. Celý den jsem vyplnila tím, že jsem četla, spala a občas se prošla po louce. Večer jsem se chtěla zabydlet nahoře v posedu, ale našla jsem tam asi čtyři sršní hnízda, tak jsem si řekla, že radši zůstanu dole. Ale vtom začalo pršet, a tak jsem to musela vydržet nahoře. Alespoň jsem měla společnost. :-) Ráno jsem se vzbudila, sbalila se a po noci strávené ve vyhřátém spacáku jsem musela přebrodit ledovou řeku. Jakmile se z tábora ozvalo sborové volání, vrátila jsem se a převzala odborku.

Kdyby se mě někdo zeptal, na kterou nášivku na svém kroji jsem nejvíc hrdá, rozhodně bych řekla Tři orlí pera.Tato stránka již byla hodnocena: 110×

Průměrné hodnocení: 2.01819

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5

Zobrazit všechny Přidat nový