Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Skaut In

Když je skaut IN,

znamená to, že nejspíš sedí doma nebo ve vyhřáté klubovně.

Ani to ale nemusí být nuda!

V téhle sekci najdete všechno, co se dá dělat, když je venku tak ošklivo, že by ani skauta nevyhnal!

Názory ke článku Pro mě pracuje 32 otroků, kolik pro vás?

 • nemám otroky

  Frodo Aragorn(neregistrovaný) 07:55 - 20.06.13

  Pro mě tedy žádný otrok nepracuje. Všechny tyto podobné stopy sugestivní demagogický nesmysl. Jak se to počítá, podle jaké metodiky? To, že žiju v nějakém městě ze mě dělá otrokáře? A nepřeju si, aby mě někdo takový názor podsouval a snažil se tak u mě vyvolávat pocity viny za to, že jsem se narodil ve vyspělé společnosti, která se dokáže postarat sama o sebe a ještě zbyde na to, aby chudé státy podporovala.

  bodů: 0 | odpovědět

  • Re: nemám otroky-máš nepřímé otroky

   Sekáč (registrovaný)supertýpek 16:45 - 20.06.13

   musíš to chápat takto: Když si kupuješ zboží od firem, ve kterých pracují otroci, tak máš nepřímo otroky. Ovšem, když si kupuješ například zeleninu od regionálních zemědělců, tak předpokládám, že oni otroky nejsou a tím pádem pro tebe v tomto odvětví otroci nepracují.

   bodů: 0 | odpovědět

   • Re: Re: nemám otroky-máš nepřímé otroky

    Frodo Aragorn(neregistrovaný) 15:41 - 27.06.13

    Co to je nepřímý otrok? Nesmysl. Otrok je někdo, kdo je otrokářem zbaven osobní svobody. Já nikoho svobody nezbavuju. Žádní otroci pro mě nepracují. Když už, tak pracují pro svého otrokáře. Když si něco kupuju, tak směňuju hodnotu peněz (které jsem si vydělal svou prací!!!) za hodnotu zboží, které si koupím.

    bodů: 0 | odpovědět

  • Re: nemám otroky? – nemáš pravdu

   Miki (registrovaný)masér 19:39 - 22.06.13

   Tak to mi tedy není jasné, jak žijete. Pravděpodobně jíte jídlo, které si sám vypěstujete, oblékáte se do oblečení, které si sám ušijete, pijete vodu z vlastní studňě a dům máte postavený z vlastních vepřovic, které jste si udělal za pomocí železa vlastnoruční výroby a dřeva z vlastního lesa. Protože pokud ne, tak JSTE součástí systému, který vytváří prostředí pro vykořisťování a sám to svou činností podporujete, ať už si to uvědomě nebo ne. Než mě tedy začnete obviňovat z demagogie, prosím vás, přečtěte si něco o globální ekonomice, podívejte se, kde se co teží a zajímejte se o to. Pokud budete mít další poznámky neváhejte se na mě obrátit, ale vzhledem k tomu, že nejste přihlášen hádám, že nejste členem junáka, popř. vám nebyl povolen přístup a tím pádem tato diskuse není určena pro vás. Hezký den, Miki

   bodů: 0 | odpovědět

  • Re: nemám otroky

   Miki (registrovaný)masér 19:42 - 22.06.13

   Ještě poznámka: vaše věta „Jak se to počítá, podle jaké metodiky?“ jednoznačně dokazuje, že jste se ani nepodíval na stranky SAF atp. Takžep prosím, než mě začnete označovat za demagoga tak si laskavě přečtěte co píšu ať nevypadáte jako…. že ste si jen chtěl zanadávat. Hezký večer

   bodů: 0 | odpovědět

   • Re: Re: nemám otroky

    Frodo Aragorn(neregistrovaný) 16:07 - 27.06.13

    Milý příteli, nevím, co jsou stránky SAF, ale podíval jsem se na tu kalkulačku, na kterou je odkaz v článku a na to jaké klade otázky pro výpočet. A protože nejsem hlupák a umím počítat, tak tvrdím, že je to nesmysl. Sám v článku uvadíte, že SumAll Foundation odhalila na světě 27 milionů otroků. Jen vy sám jako student jich máte 32. Tak si to vydělte a zjistíte, že těch 27 milionů otroků pracuje na 843750 takových studentů jako jste vy. To je méně než má obyvatel Praha. A kdo tedy pracuje na ty ostatní lidi? A nebo jinak – jen EU a USA mají dohromady cca 800 milionů obyvatel. Kdyby každému z nich přisoudila kalkulačka jen 10 otroků, byli by otroky všichni obyvatelé zeměkoule, což je asi 250 krát víc než těch vašich 27 milionů. Už chápete ten nesmysl. Já netvdím, že otrocká práce na světě není problém, ale takto ho nelze prezentovat. Je to pouhý útok na city lidí, aby určitá skupina lidí získala peníze pro svoji činnost. A jen tak mimochodem – nadávku jsem ve svém příspěvku žádnou nenašel.

    bodů: 0 | odpovědět

    • Re: Re: Re: nemám otroky

     Miki (registrovaný)masér 17:38 - 27.06.13

     SAF – SumAll Foundation. Omlouvám se, příště si dám větší práci.

     1. Já si dovolím o sobě neskromě říct, že taky nejsem hlupák a budu vaším výpočtům oponovat se slovy: není možné, aby jeden otrok pracoval pro více lidí?
     2. Slovo otrok jem popsal hned na začátku článku. Neříkám tedy, že žijí jen tam či tam. Mě dokonce systém oznámil, že někteří žijí i v USA.
     3. Já vám asi nyní budu připadat necitelný, ale já nepovažuji otrockou práci za zásadní problém lidstva, tím méně za něco, co bých měl řešit. (Tohle jsem nechtěl psát sem, ale budiž) Mám proto několik důvodů: a) Otroctví (tak jak ho definuji na záčátku článku) ty bylo už od nepaměti, je a bude a v každé zemi na světě najdete alespoň jednoho takového otroka. b) Stejně jako neexistuje absolutní Socialismus nebo Liberalismus, neexistuje ani svět bez otroků (tjhdnzč). A věřte mi, že já necítím ani nejmenší pocit viny.
     4. Vemme si třeba Afriku. Z Afriky pochází ropa, železo, barevné kovy, diamanty,… Všechny věci, které my tady potřebujeme. Proto si tam kolonizátoři udělali kolonie. Nyní se Africké obyvatelstvo potýká s hladomory, válkami a musí jim být posílána pomoc, aby nevymřeli a já si pokládám otázku: Jak to, že tam přežili tisíce a tisíce let, aniž by vymřeli a teď jim to najednou hrozí? Podle mě je odpověď taková: Nám se to prostě vyplatí, protože bez Afriky (tj. jídla a surovin) by sme se nebešli. Na kanálu Prima ZOOM jsem nedávno viděl dokument, který to moc pěkně ilustruje na Somálsku, kde obyvatelé živící se rybolovem přešli na pirátství, protože k somálským břehům začali jezdit zahraniční rybářské lodi a ryby jim tam v podstatě vylovily. Proč? Protože Somálsko nemělo žádnou vládu, která by to kontrolovala. (Dokument doporučuji)

     Můj cíl není vyvolat citovou odezvu, ale prostě sdělit, že my nejsme ti hodní a oni ti chudáci a proto by sme si měli přestat pokrytecky myslet, že jsme nějací andělé, když jim tam čas od času pošleme nějké to jídlo.

     1. K té nadávce – omlouvám se, ale můj koníček je politika s důrazem na společenský rozměr. Přičemž demagogii považuji za výlučný nástroj jistého politického směru, který…. nemám rád a proto jsem se cítil dotčen, když jste mě označil za demagoga. Přičemž vás prosím, aby jste si znova přečetl váš původní příspěvek a zamyslel se na tím, co mi může připadat jako neopodstatněná kritika.

     Hezký večer. Miki

     bodů: 0 | odpovědět

     • Re: Re: Re: Re: nemám otroky

      Frodo Aragorn(neregistrovaný) 13:08 - 28.06.13

      Zdravím vás a ještě si dovolím pár poznámek:

      1. Vysvětlení, že jeden otrok pracuje pro více lidí jsem tak trochu očekával. Pak to ale celé ztrácí kvantitavní ukotvení, protože se nikde nedovíte s kolika dalšími lidmi své otroky sdílíte. Ono by to totiž nemělo ten správný efekt, kdyby vám vyšlo, že na vás připadá nějaká ta setina otroka, jako když vám vyjde 32. A protože nejste hloupý tak jste jistě poznal, že se jedná o klamnou argumentaci vedenou za účelem získání vlivu či politické podpory. A protože to slovo nemáte tak rád, nechápu proč mládeži tyto stránky doporučujete sugestivním nadpisem Pro mě pracuje 32 otroků, kolik pro vás? Neměl byste je naopak na tuto klamnou argumentaci upozornit? Všiml jste si také kolikrát na vás vyskočilo okénko s nápisem Donate? Už chápete proč někdo takové stránky vytváří?
      2. Uvádíte některé nepřesnosti až nepravdy. Tak například jste mi vytkl, že si nepěstuju vlastní potraviny a že bez jídla z Afriky bychom se neobešli. Skoro z toho mám pocit, jakobych snědl jídlo několika africkým dětem, které kvůli tomu hladoví. Kousek dál ale píšete, že si o sobě myslíme, že jsme andělé, když jim pošleme jídlo. Nepřipadá vám, že si odporujete? Jak to tedy je. Odkud kam se to jídlo posílá? A budu pokračovat – všechny věci které tady potřebujeme pochází z Afriky (ropa, železo). Najděte si prosím, kolik se kde na světě těží ropy a železa. Ropa je totiž leckde, třeba i v Severní Evropě. V případě železa je to vysloveně nepravda. Úplně k smíchu je to v případě vody, protože vás mohu ubezpečit, že voda z vodovodu, kterou piju z Afriky rozhodně nepochází.

      Já osobně bych si nedovolil hodnotit příčiny problémů rozvojového světa. Vyspělé země v tom bezpochyby hrají svou roli, ale rozhodně to nestojí tak jednoduše, že my jim bereme (sníme) jejich zdroje a na ně pak nezbývá.

      bodů: 0 | odpovědět

      • Re: Re: Re: Re: Re: nemám otroky

       Miki (registrovaný)masér 15:55 - 28.06.13

       1. Zněl by vám lépe výrok 32 000 otroků pro vás pracovalo aspoň jednu pracovní hodinu? Mě ano, ale jedná se do jité míry o zjednodušení problému.
       2. Komu získávám tímto politickou podporu nebo vliv?
       3. Možná proto, že se jedná o neziskovou organizaci, proto vyskakovalo okénko Donate (které jsem mimochodem stihl efektivně ignorovat). To je také důvod, proč si nemyslím, že tato kalkulčka záskává někomu politickou podporu či vliv. (Podívejte se na The Linux Foundation, VIZE 97,…)
       4. Mohl bych zaujmout pesimistický pohled, že tyto stránky se vytváří pro peníze a vliv, dejme tomu DemParty. Potom bych ale v duchu svého politického přesvědčení musel začít tvrdit, že např. greenpeace je organizace založená KGB atp. Rozhodl jsem se však, že moje nahlížení na svět bude poněkud optimističtější a že nebudu nazírat na neziskové organizace jako na agenty jiných zemí :)(ano, teď narážím na známý Ruský zákon :) )
       5. Dobrá, budu s vámi procházet surovinu bod po bodu (ach jo…) a) jídlo – nikde netvrdím, že se živíme pouze jídlem z afriky (a byl bych blázen, neb za domem máme rozsáhlá pole), ale kde se tu pěstuje… např. káva a sem zvědav, kde jidne by ste kávu pěstoval, kromě rozvojového světa za stejnou cenu. b) Uznávám že ropa a železo nejsou dobrý příklad. U ropy je to úplně o něčem jiném (tam jsem se nchal zlákat poměrnou blízkostí zálivu ale právě transport ropy hodně ovlivňuje kvalitu života v Africe), ale v případě železa mě omluvte neb to se těží ve všech rozvojových zemích kromě afriky :) Moje chyba. c) Zajímavé je slovo voda – použil jsem funkci hledej na stránce a voda jsem našel jen ve vašem příspěvku :| Proto prosím, nevkládejte mi do úst něco, co jsem neřekl. d)To prosím ale nic nemění na tom, že v Africe je mnoho zdrojů, jako nepř. barevné kovy, které kdyby se netěžily, tak by se zvedly ceny prakticky ve všech odvětvích trhu a to značně…
       6. Vůbec nejvíc mě pobavil váš poslení výrok. a) upřímě si myslím, že nějakým farmářům je jedno, jestli je pod jejich domem ruda nebo ne, o to míň si myslím, že by ji i jako národ dokázali zpracovat a využít. Problém je morální a to v tom, že my si bereme jejich zdroje, což ovlivňuje jejich přírodu tak, že nejsou schopni živit se tradičním způsobem a těží z toho buďto lokální junty nebo korporace, farmář příde o živobití a junty dostanou to, co chtějí tedy náboje do AK-47 (popř. M4A1, pokud trváte na politické neutralitě) b) Celý tento článek jsem psal z jediného důvodu: aby se lidi zamysleli, proč oni se tam mají špatně. Já také neříkám, že za všechno zlo můžeme my. Na každém lepším rádovském kurzu vám řeknou, že pokud chceme vyřešit problém, řešme příčinu, nikoliv následek. My se tu zamýšlíme nad tím, jak těm lidem pomoct, ale rešíme jen následek / např. hladomor / a né příčinu / např. přehradu, která zabránila každoročním povodním /

       Závětem bych chtěl říct, že slovo jídlo berete příliš obecně a že tady teď do půlky července nebudu. Hezký den, Miki

       bodů: 0 | odpovědět