Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

200 LET: Jak to vidí Míša?

2012-07-05 14:59:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Teepek TeepekJeden z příběhů, který nám došel do redakce v rámci soutěže Slavíme 200 let skautingu. Pojďme se společně podívat, jak bude skauting za sto let vypadat podle Míši….

1. 2. 2112

Tak už mám konečně taky svou Kroniku. Sehnat počítač teď opravdu není jen tak! Prolezla jsem všechny pradědečkovy skryté Vzpomínky, což byl docela problém, ale vyplatilo se. Dekodéry jsou zakázané, mohly by nám říkat, co Písmenka znamenají, a to je zakázané. Ale bez Písmenek jsou všechny Vzpomínky slyšet, a to nechci. Navíc tyhle by byly nebezpečné. Hned by mě našli. Sehnat Ukazovátko, kam se přepíšou Vzpomínky, už tak těžké nebylo. Skoro nikdo už teď Písmenkům nerozumí, tak se dají Ukazovátka půjčit v každém Skladišti. Ale já Písmenka umím! Naučil nás je Roseforp. Jejda, blíží se Dril. Tak honem vypnout.

5. 2. 2112

Uf, minule to vyšlo jen tak tak. Dril, náš učitel Dějin, o kterých už ale vím, že jsou upravené – prý lidi nikdy nerozuměli Písmenkům, taková blbost! – , mě viděl s Ukazovátkem. Myslím, že ho nenapadlo, že Písmenkům rozumím. Roseforp slíbil, že brzy pojedeme na Výpravu. Ještě nikdy jsem nebyla mimo Komplex. Moc se těším! Prý Venku roste Tráva. Ve škole říkali, že je nebezpečná, tak si na ni budu muset dávat pozor.

12. 2. 2112

Zase lhali. Tráva není nebezpečná! Je to ta nejlepší věc na světě. Je měkčí než polštář a zelenější než koberec, který se po ní opičí. Roseforp na Přechodu musel ukázat spoustu povolení a my museli slíbit, že o Venku nebudeme s nikým mluvit. Prý se kdysi dal slib nedodržet. To je zvláštní. Zkoušela jsem to několikrát, ale nejde to. Vždycky mě Kontrola donutí udělat, co jsem slíbila, a vždycky mnohem dřív, než jsem chtěla. A všechno tak zkazí.
To muselo být krásný, plnit slib pro to, že člověk chtěl, a kdy chtěl… Jejda. No super! Mluvit znamená mluvit. Ale kdo umí Písmenka má Svobodu. Tak to říkal Roseforp. Teď už tomu rozumím. Když najdu někoho, kdo Písmenka umí, můžu mu ukázat, co je Tráva. A Vítr. A všechno. Ale to se nestane. Ostatní jsou spokojení. Učit se, to určitě! Tak to vždycky říkají.

24. 2. 2112

Spali jsme Venku. S Roseforpem a ostatníma ze Skauta. Bylo to úžasné! Viděli jsme hvězdy. Jsou mnohem hezčí, než v obrázkovníku ve škole. A Psali jsme. Dlouho, než jsme se naučili všechna Písmenka. Napsaná vypadají tak legačně! Jsou úplně jiná, než v Ukazovátku. Druhý den jsme všichni, kdo jsme šli na Výpravu, psali Slib. Prý se dřív říkal, ale to teď nejde, to ví každý. Každé řečené slovo jde přece dohledat v Ozvěnách.

13. 5. 2112

Dril mi sebral Šňůru. Prý se do Ukazovátka dívám moc často a málo mluvím. To je proti Pravidlům školy. Vrátil mi ho až včera. Bála jsem se, že zapomenu Písmenka.

19. 5. 2112

Roseforp je úžasný! Dostal výjimku od Ředitele. Ten byl taky kdysi Skaut, takže nás má rád. Ale nesmíme o tom mluvit. Pořád jen nějaké zákazy, ale tenhle aspoň chápu… Na Velké Volno pojedeme Ven. Do Lesa. O tom jsme se učili. Je to kus země, kde se vzbouřila Příroda. Všichni ji za to nenávidí. Teda, skoro všichni. Roseforp říkal, že se Lesa ani Přírody nemusíme bát. Že nám dokáže, jak je krásná. A že ji potřebujeme.

4. 6. 2112

Mám strach. Roseforp něco zjistil a teď se bojí. Říkal, že odjíždíme už zítra. Celý Skaut z našeho Komplexu. Ani nevím, kdo všechno to je. Na výpravy jezdíme po malých skupinkách, abychom se ve škole neprozradili. Prý je možné, že už v Lese budeme muset zůstat. Napořád. Neumím si to představit. To bych už ale asi nemusela vídat Drila. To by bylo fajn. Ale asi by mi spousta věcí chyběla. I když, co vlastně? Tady se pořád jen mluví a kouká. Ale nemluví se o ničem, je to nuda.

13. 6. 2112

Tak jsme venku. Odešli jsme straaaašně daleko od Komplexu. Už ho není vidět. Les je krásný, jen tu Přírodu jsem ještě neviděla. Když jsem se na ní ptala Roseforpa, smál se. Prý musím počkat. Tak čekám.

18. 6. 2112

Není tady kam zapojit Šňůru, takže už nebudu psát Kroniku do počítače. Budeme ji psát kreslenýma Písmenkama, jako Slib. S Rosenforpem jsme vyráběli Papír a z něj velkou Kroniku. Je legrační, šustí. A když ji ohnu, zůstane to vidět. To se pak Roseforp zlobí a říká, že ji ničím. V Komplexu nic zničit nešlo… Říkal, že naše počítačové Kroniky nahraje, aby zůstaly pro ostatní. Moc tomu nerozumím, ale to nevadí. Kreslit písmenka je mnohem lepší, než je hledat na počítači.

Toto je Míšina vize skautingu za sto let.
Jaká vize je Tvoje?
Zúčasni se soutěže Slavíme 200 let skautingu u nás! Čas posílat svá díla je do konce prázdnin!Tato stránka již byla hodnocena: 102×

Průměrné hodnocení: 2.58826

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5