Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Kocour v botách

2011-12-13 19:19:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Teepek TeepekChtěli byste v předvánočním čase do kina? Přenést se někam do tepla, do země plné temperamentu, do divokých Španěl? A máte rádi Shreka? Pojďte na Kocoura v botách!

Kde se vzal, tu se vzdal…?

Předně je na místě připomenout, kde se Kocour v botách vzal (a teď pomineme, že jde o starou pohádku). Kocour měl původně malou roli ve Shrekovi, ale kdo by odolal těm jeho očím, že.. Ani tvůrci neodolali a s vidinou velkého zisku dali Kocourovi prostor celého filmu. Je to vlastně stejné jako se Simpsonovými. Ti byli původně taky jen malou součástí jedné americké talk-show, až časem z nich vzniklo to, co to nyní je (23 sérií snad mluví za vše). Za Kocourem tedy stojí americké studio Dreamworks, které je podepsáno jak pod Shrekem, tak pod Kung-fu Pandou. Tolik tedy k úvodu.

Španělský temperament každým coulem

Kocour v botách je průsečíkem mezi Shrekem a Zorrem. Ze Shrekova světa vzešel, Zorrem se inspiroval v zacházení s kordem, skákání po střechách a i celý vizuální styl Kocoura je filmům o tajemném mstiteli dost podobný. A to nemluvím ani o tom, že Kocoura mluví Antonio Banderas a Čičí Tlapičku Selma Hayeková. Nadruhou stranu, milovníci Shrekovských vtipů o prdění v bažině, svíčkách z ucha a vtipech o smradu, přijdou zkrátka, tohle Kocour nenabízí. Ostatně, na to, z jaké je Kocour v botách rodiny, je ve filmu obecně velice málo hlášek. Den po návštěvě mě nenapadá ani jedna.

Kocourovou vizuální stránka je naopak v kramflecích velice silná. Kdo miluje akci, švih a eleganci, bude nadšen. Temperamentní hudba (jako ze Zorra, ale ta ze Zorra je asi jako ta ze Španělska :-)), to je to, co filmu jde.

Hledáme tři fazole a kačku zlatoprdku…

Naopak slabý příběh, který je velice často přerušen “vzpomínkami, jak to onehdá bylo..” je Kocourův největší průšvih. Nejde říct, že by se snad děj třeba i na malou chvíli zastavil. Ale efekty jsou tu pro efekty a neposouvají nikam příběh, který je vážně triviální. Vezmeme-li ale v potaz, že jde o dětský film, můžeme jen zaplakat nad tím, před jak jednoduché příběhy je dnešní generace dětí stavěna.

Osobně jsem si Kocoura v botách užil. Rychlost a elegance, s kterou se proplétal jak městečkem San Ricardo, tak i samotným dobrodružstvím, ve spojitosti se znamenitou hudební kulisou na mne vždy působí pozitivně. Film je lepší než Shrek, vyjma toho prvního. Ale je to jen další z řady animáků, nic nového pod sluncem. A to je velká škoda…

sepsal Vojta

Chyba při vkládání videa!

PUSS IN BOOTS. USA 2011, 90 min., český dabing, přístupný, 2D, 3D, IMAX. Režie: Chris Miller. Scénář: Brian Lynch. Hudba: Henry Jackman. Hrají: Hlasy v originále – Antonio Banderas (Kocour v botách), Salma Hayeková (Čiči tlapička), Zach Galifianakis (Valda Cvalda), Billy Bob Thornton (Jack), Amy Sedarisová (Jill). Hlasy v českém znění- Aleš Procházka, David Suchařípa, Tereza Bebarová, Dana Černá, Jaromír Meduna. V kinech od 1. prosince 2011. (zápatí převzato z www.ct24.cz)Tato stránka již byla hodnocena: 101×

Průměrné hodnocení: 2.28715

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5