Další týpci

On-line jsou:
0 nepřihlášených

Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Společenský tanec nejen v tanečních

2013-08-21 17:31:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Společenskému tanci se věnuje spousta mladých lidí. Většina lidí jen navštěvuje taneční (chlapci většinou nedobrovolně) a pak je ráda, že mají od tancování pokoj. Pokud patříte k těm, kterým tancování něco říká, a chtěli byste se dále vzdělávat, pojďte se podívat, jak na to :)

Tanec mě baví! Kde v něm můžu pokračovat?

Po absolvování základního tanečního kurzu máte několik možností, jak v tanci pokračovat. První je přihlásit se do následných pokračovacích kurzů, které vám nabídne nejspíš mistr či mistrová ze základních tanečních.

Pokud vám však pokračovací taneční nikdo nenabídl, koukněte se na net, tanečních kurzů je tam nepočítaně. Při výběru tanečních kurzů byste měli dávat pozor na to, zda má učitel tance příslušná oprávnění – měl by být členem Svazu učitelů tance (www.sut.cz) nebo by měl mít příslušnou třídu (A či M – viz dále) nebo vzdělání. Individuálně vás může učit tancovat i kamarádka, nebo tanečník s vytancovanou třídou C, ale pozor na základy… :)

Po absolvování pokračovacích tanečních kurzů můžete navštívit ještě speciální taneční kurzy. A to je asi tak vše, co vám běžné taneční umožňují. Absolvováním tanečních kurzů jste se vlastně stali tanečníky skupiny E a můžete se účastnit soutěží Hobby Dance® (dále jen HD).

Většina závodních tanečníků pak začína v HD a trénuje a trénuje a trénuje a pak postoupí během pár soutěží do vyšší třídy. Dokud se totiž nezaregistrujete jako soutěžní tanečník, nemáte žádný problém, můžete vozit medaile ze všech HD soutěží v republice, ale nikam nepostoupíte.
Pokud se rozhodnete tancovat závodně, vězte, že to není žádná levná záležitost a zabere to celkem dost času (pokud to chcete někam dotáhnout, počítejte tak 2–3 tréninky týdně; extremisti trénují 5× týdně i víc, ale to už by vám pak nezbyl čas na schůzky :)).

Závodní tanec

Registrací u ČSTS (Český svaz tanečního sportu) se dostanete do třídy D a můžete vyjet na soutěže pro Dčkaře. Pokud porazíte 200 párů a budete mít 6 započítaných finále, můžete postoupit do vyšší třídy. Pokud například vyhrajete soutěž, kde bylo 21 párů získáte jedno F (finále) a 20 bodů.

Vyšší třídou jsou C, po nich B, dále A a pak již M. Páry, které mají M, mohou reprezentovat ČR na mezinárodních soutěžích.

Pokud vytancujete třídu B, tak už jste dost dobří a pokud nechcete být nejlepší, nemá možná ani cenu dál jít, protože pokud uděláte A a nevytancujete v následujících letech určitý počet bodů, zase vás přesunou do třídy B. Třída B je poslední, která vám zůstává a nesestupuje se z ní.

Tancovat jako profík

Poslední možností jak tancovat, ale to už musíte být opravdu dobří, je stát se profesionálem, ale stejně jako když postoupíte z HD do registrovaného tancování se už nemůžete zúčastnit žádné HD soutěže, tak pokud se stanete profesionálem, nemůžete na registrované soutěže, pouze na soutěže pro profesionály. Ti mají cca 10× do roka taneční ligu a tam už je opravdu tancování o něčem jiném, většinou se s ním živí.

Tak lehké kroky na parketu a dobrou ruku při výběru partnerů…


Článek Teepkovi poslal Kondor, redakčně upravila Střízla (archiv).Tato stránka již byla hodnocena: 123×

Průměrné hodnocení: 2.2683

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5