Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Greenpeace – ochránci světa, nebo ekoteroristé?

2012-11-13 21:14:58 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Každý list má dvě strany. Pojďme se společně podívat na Greenpeace. Konají dobro či zlo? Konají správně? Mají na to oprávnění? Přinášíme rubriku Bitka: dvě osoby, dva názory, jedno téma. A hlasování.

GREENPEACE? JSEM PRO…

Extrémismus

Leckomu by se mohlo zdát, že zachází Greenpeace až do extrémismu. Já si ale myslím, že to jsou lidé, kteří si stojí za svým názorem. Prostě ví, co chtějí. Na druhou stranu, zachránili by tolik překrásných a vzácných míst, kdyby nedemonstrovali nebo nesháněli petice? Řekla bych, že právě kvůli své cílevědomosti mají tolik zásluh.

Při demonstracích se přivazují ke stromu

Na jednom fóru jsem našla spoustu názorů, ale tento mě zaujal asi nejvíce: „Radšej by zachraňovali padnutý strom než privaleného drevorubača.“. Ale je zapotřebí si uvědomit, za co Greenpeace bojuje. Jsou to ochranáři přírody, ne zastánci lidských práv. Takže jim jde o záchranu planety, což znamená, že je jejich cílem zachraňovat stromy.
To, jestli zachrání dřevorubce záleží na konkrétním člověku. Tak třeba já: jsem z Greenpeace, ale pro záchranu dřevorubce bych udělala, co by bylo v mých silách.

Jednotlivci..?

Také by někdo mohl namítnout, že bojují za pralesy, Arktidu, ale aby se zabývali eko vytápěním nebo tříděním odpadů, to ne.
Víte proč? Takové organizace již existují (známí jsou např. WWF, Hnutí Duha a Veronica). Ano, tito nabádají k ježdění MHD místo autem, fair trade, ochranou ohrožených druhů (ale Greenpeace také)…
Tak proč by se Greenpeace nemohli zabývat něčím jiným? Proč by nemohli využít své celosvětové popularity a zabývat se jinou problematikou?
Nevím, zda by jen po Česku známé Hnutí Duha sehnalo 2 miliony podpisů a zastavilo Shell…


Kamča

SOUHLASÍŠ, NEBO NE? HLASUJ!

BITKA
Bitka je nová rubrika na Teepkovi. Přináší dva rozdílné pohledy na jedno, často kontroverzní, téma. Na konci každého článku je možné hlasovat, ať už tak či onak. Hlasování se po delší době uzavře a zveřejní se v navazujícím článku. Rovněž se v ČLÁNKU dozvíte i názor Teepka.

GREENPEACE? JSEM PROTI…

Jde o úhel pohledu

Asi se všichni shodneme na tom, že ochrana přírody je celkem důležitá.
Existují ale odlišné názory na to jak. Já si myslím, že účel nesvětí prostředky, ani když se jedná o něco tak důležitého jako je příroda. A v tom se s mnoha členy Greenpeace, a řadou dalších „ochránců přírody“ neshodnu.
To je věc, která mi na Greenpeace vadí nejvíc. Kromě toho, jsou to některé věci, které prosazují (př: Fotovoltaika) a proti kterým naopak brojí (př: Temelín, radar USA v Brdech, průzkumné vrty).

Co se týče radaru USA, vůbec nechápu, kde je ten ekologický zájem (nechci zabíhat do politiky). Co se týče zdroje elektriky, například takový fotovoltaický panel nevyrobí ani tolik energie, kterou potřebujeme na jeho vytvoření (tavení křemíku atp.). Jaderná energetika je, ať se to komu líbí nebo ne, stále nejekologičtějším zdrojem energie.

Co se týče průzkumných vrtů, to taky nechápu. Nechápu, co je tak špatného na tom vědět, co máme pod zemí (podle mě je to zase politický zájem).
V oblastech nekonvenčních zbraní a rybolovu s nimi více méně souhlasím, nikoli však s jejich chováním.


Miki

SOUHLASÍŠ, NEBO NE? HLASUJ!

Máš jiný pohled na věc, Něco chybí, s něčím nesouhlasíš? Komentáře jsou tím pravým místem, kde se ozvat!

Stezka je tu.
Hledání řešení – Přečtu si článek o tzv. „ekoterorismu“ vyznívající pro aktivisty a článek vyznívající proti. Informace z článků si ověřím a udělám si svůj názor. Celý problém s jeho pro a proti vylíčím družině.
Komunikace mezi lidmi – Zahrajeme si s družinou nebo oddílem hru: Jedna skupina si přečte text vyznívající kladně pro aktivisty (nemusejí být jen ekologičtí), druhá text vyznívající záporně. Potom mezi sebou skupiny vedou soud a snaží se porotu (třetí skupinu) argumenty přesvědčit o správnosti svých názorů (pravidla soudu si můžete libovolně upravit).

Názory se nemusí shodovat s názorem redakce jako celku. Nejsou ani nikterak upravovány.Tato stránka již byla hodnocena: 90×

Průměrné hodnocení: 2.04443

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5