Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Co dál?


Pokud chceš editovat svoje údaje a psát zprávy tak se musíš přihlásit


Skaut Chat

2013-08-27 23:58:00 - autor: superadmin-teepek

Kolečkovaná

Kolečkovaná je zatím velmi neznámý sport, který se zrodil u nás ve škole, ve velkém městě Brně. Jde o sport, který se vymyká všem zvyklostem, ale vzhledem k tomu, že jej nehrajeme příliš často, jsou jeho pravidla v mnoha věcech poněkud nedokonalá. Přesto vám jej tady uvádím, abyste měli představu o tom, jak vypadají sporty, které si sami vymyslíte a nebáli se si nějaké vaše družinové také vymyslet.

Kolečkovaná představuje lehkou obměnu fotbalu a florbalu a je oblíbená především u skautů, ale i u vlčat roverů či světlušek. Rádi si ji zahrají i sami vedoucí oddílu.
Cíl hry spočívá v tom, abyste dopravili takzvaný ringo kroužek do malé branky.
Rozměry branky upravte dle potřeby. Měla by být samozřejmě o hodně menší než skutečná florbalová branka – tak kolem 60 centimetrů na šířku a 30 cm na výšku. Hráči hrají nejčastěji v počtu 3+1. Což znamená tři hráči v poli a jeden brankář. Všichni hráči hrají s ringem pomocí tyčí dlouhých kolem jednoho metru a snaží se tahem dostat ringo kroužek do soupeřovy branky přičemž:

  1. Nikdo kromě brankáře nesmí úmyslně zahrát nohou. Pokud se tak stane, protější mužstvo okamžitě dostává kroužek do držení a rozehrává na své straně hřiště.
  2. Pokud někdo úmyslně podstrčí hůlku do výšky soupeřovi holeně a udeří jej tím do holeně, protější mužstvo okamžitě dostává kroužek do držení a rozehrává na své straně hřiště.
  3. Kroužek nesmíte na tyč nabodnout či ringo jinak pomocí tyče uvést do vzduchu. Pokud se tak stane, protější mužstvo okamžitě dostává kroužek do držení a rozehrává na své straně hřiště.
  1. Pokud je před brankou „mela“ což se u nás stává velice často, rozhodčí počítá do deseti vteřin. Pokud do té chvíle nepadne branka, brankář musí rozehrávat.

To je asi tak všechno k této hře. Pravidla si samozřejmě můžete upravit dle potřeby. A poslední informace. Nikdy jsem tuto hru nehrál venku, vždy jsme ji hráli v tělocvičně. Nevím, jak by venku dopadla, ale můžete ji zkusit hrát i venku.


Teepkovi poslal Prokop, redakčně upravila Střízla (archiv)