Co dál?


Pokud chceš editovat svoje údaje a psát zprávy tak se musíš přihlásit


Dopis starosty ke dni sv. Jiří

2013-04-23 22:02:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Teepek TeepekStarostovo krátké slovo k svátku sv. Jiří, který je nám patronem.

Milé sestry, milí bratři,

rok se s rokem sešel a už tu opět máme 24. duben, skautský svátek, den svatého Jiří, patrona všech skautek a skautů. V minulém roce jsme jej slavili ve velkém stylu, právě v tento den vyvrcholily oslavy 100 let českého skautingu. Letos je před námi úplně „obyčejný“ 24. duben. Ale může být den sv. Jiří skutečně obyčejný?

Čtyřiadvacátý duben je dnem, který se slaví různě, vždy záleží na oddílové nebo střediskové tradici. Někde se konají oddílové schůzky, střediskové srazy, děkuje se za odvedenou činovnickou službu, někde vyrazí v kroji či se šátkem do školy, jinde zaplanou slibové ohně nebo se vzpomene na bratry a sestry, díky nimž můžeme skautingem žít i více než sto let od jeho vzniku. Někde jinde se v ten den skauti a skautky spolu nevidí, ale připomenou si jej o některém blízkém víkendu.

Myslím, že je tenhle skautský svátek pokaždé dobrou příležitostí se na chvíli zastavit a uvědomit si, co pro každého z nás, od malých světlušek po zkušené činovníky, skauting znamená. Poděkovat za přátelství, která nám přináší, za nezapomenutelné zážitky, za pevná pouta daná nejen osobním kontaktem, ale věrností skautským ideálům.

Vzpomenout na to, že jsou po celém světě miliony lidí, k nimž máme skrze skauting blízko, i když jsme je nikdy nepotkali. A že jsme každý důležitou součástí v úsilí o lepší svět. A snažit se neustále o to, abychom tenhle pocit skautského společenství neměli jen my, zkušenější a mnozí již dospělí, ale i ti nejmenší, jimž skauting začíná měnit život.

Skautky a skauti, sestry a bratři, přeji nám všem radostný den svatého Jiří!

Se stiskem levice

Josef Výprachtický – José2

starosta JunákaTato stránka již byla hodnocena: 59×

Průměrné hodnocení: 2.23728

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5

Zobrazit všechny Přidat nový