Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Jak na týmového ducha?

2012-04-26 01:33:00 - autor:Káťa (key-c)

Teepek Teepek„Mary? Chodíte někdy s holkama z družiny někam ven? Myslím jen tak, ne jako na plánovanou družinovku.“ „No, dřív jsme docela často chodily třeba do kina, ale když jsme to letos navrhly vedoucím, řekly nám akorát, že to není moc skautská náplň akce. Ale mohly bychom se někdy domluvit, nedávají nějaký dobrý film?“

Ve skautu nás naučili hodně. Poznávat a respektovat přírodu, nebát se překonat se, pomáhat jiným lidem. Také jsme se už od dětských let učili spolupracovat se svými kamarády z družiny a poradit, když někomu něco nešlo, stejně tak, jako nám radil někdo jiný.

Týmová spolupráce je jeden z nejdůležitějších poznatků do života a budeme ji potřebovat naprosto všude. Ale jak docílit toho, aby družina fungovala opravdu jako tým? Jak posílit tzv. týmového ducha?

Je dobré si uvědomit, že v důvěře je síla a správná parta, jejíž členové se dobře znají, hned pracuje mnohem lépe. Každá družina má předpoklad, aby se stala týmem. Děti spolu vyrůstají, mají spoustu společných zážitků, ale zdá se vám, že mezi nimi jsou velké povahové rozdíly? Možná stačí je jen trošku pošťouchnout.

Je libo film a kofolu?

Co třeba vzít celou družinu na nějaký zajímavý film do kina nebo někam na kofolu? Bude to jen taková neoficiální akce, na které se možná i tišší a uzavřenější členové uvolní a rozpovídají a to je pro začlenění do skupiny nejdůležitější. Uvidí, že se nemusí vídat jen na skautských akcích a příště se můžou domluvit už sami.

Facebook světu vládne, aneb „dej to na Zeď, kouknu se“

V dnešní době má už profil na Facebooku, nebo na jiné sociální síti, skoro každý. Rozhodně není dobré tam trávit veškerý volný čas, ale když tam budete, zkuste založit své družině společnou skupinu, kde můžete sdílet fotky z výprav i jiných akcí, videa svých oblíbených skupin a domlouvat se třeba právě na různých akcích. Díky tomu můžete lépe poznat své kamarády ze družiny.

Tip: U tohoto typu skupin je lepší, když jsou utajené pro širší veřejnost. Nemusíte se pak stydět sdílet tam album s fotkami například z nějaké výpravy pod stan, kterým se vy společně nasmějete, ale „civilisté“ by je stejně dobře mohli použít proti vám a zároveň tak ochráníte své soukromí!

Sejdeme se v „koutku“

Tábory bývají namáhavé nejen pro vedoucí, ale i pro účastníky, kteří se také občas o poledním klidu musí „zašít“ někam, kde na ně nikdo nemůže, a kde můžou řešit své záležitosti, nebo jen tak odpočívat. K tomu na táborech slouží družinová místa („koutky“). To je místo určené právě pro samotnou družinu, když její členové potřebují vydechnout a na chvíli se „uklidit“ z ruchu tábora.

A jak to je ve vaší družině? Také pořádáte odlehčené akce, nebo vám to přijde zbytečně málo skautsky strávený čas, tak jako vedoucím, o kterých mluví skautka v úvodu? Máte další tipy, jak posilovat týmového ducha?*
Napiště, na které poslední akci mimo družinovku jste byli a jak se vám líbila.

sepsala Káťa, foto Vojta a BobíšekTato stránka již byla hodnocena: 64×

Průměrné hodnocení: 2.10937

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5