Další týpci

On-line jsou:
0 nepřihlášených

Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Jak připravit schůzku?

2012-10-26 13:32:00 - autor:Joska (M.A.V.H.N.V.z.J.(CH.))

Teepek TeepekJsi od září rádcem a zatím Tvoje družinovky byly takové rozpačité? Třeseš se na rádcovský kurz, kde by Ti poradili, ale ten je zatím v nedohlednu? Pár rad pro Tebe, jak by mohla vypadat schůzka je v následujícím článku.

Sedíš doma a máš za sebou další družinovou schůzku. Myslíš si, že je to sice super být rádcem, ale dá to strašné práce? Vracíš se z družinovek s pocitem, že to zase nedopadlo tak slavně? Minule jste nestihli všechen připravený program a tentokrát ho zase bylo příliš málo? Nevíš, co s tím?

Řešení se nabízí právě tady:

(pro přehlednost opět v bodech)

Krok první – jak dlouho trvá naše schůzka?

Ve většině případů 90–120 minut. Toho čísla se neděs. Je pro Tebe vodítkem a čas vám rozhodně uteče jako voda. Stačí mít pestrý program. Jak ho zpestřit? Čti dál!

Krok druhý – co na schůzce musí být?

Musíš do času schůzky počítat: příchod všech členů, pokřik, úklid, předání informací o nadcházející výpravě, atd. Je dobré důležité informace říct na začátku a při odchodu je znovu zopakovat.

Krok třetí – jaký je cíl dnešní schůzky?

Cíl vzorové družinovky (viz níže) byl Dobrý skutek jako celoroční náplň a potom Web a internet, protože jsme spustily nové oddílové stránky. Tak to bylo něco jako reklama.

Krok čtvrtý – co bude ostatní bavit?

Víš o zaručené hře, která členy Tvé družiny baví? Zařaď ji do programu. Našel jsi novou hru, která vypadá hrozně vtipně? Tak si ji s družinou zahrajte.

Krok pátý – pojďme zkusit něco nového

Slyšel jsi o nějakém novém sportu? O nějaké nové deskovce? Byl jsi na nějaké super zážitkové akci a naučil ses tam bezvadnou hru? Použij ji!

Krok šestý – jaké to dnes bylo?

Po návratu ze schůzky se zamysli nad tím, co se Ti dnes povedlo a co by se naopak mělo zlepšit. Netýká se to jen her (nemusí vždy sklidit úspěch), ale celkové atmosféry. Jednou za čas můžeš poprosit družinu o zpětnou vazbu. Způsobů zpětné vazby Je nespočet, to by bylo na další článek. Podle výsledků se zařiď při přípravě další schůzky. Uvidíš, že jednu chybu zopakuješ tak maximálně třikrát.

A jak by tedy mohl vypadat výsledek Tvého snažení? Například takto:

Ukázka programu pro dívčí družinu

minuty program
5 uvítání, pokřik, co budeme dělat, připomenout oddílovku, zjistit, kdo půjde
10 hra Důvtip (buď do dvojic, nebo celá skupina, dostanou papír a mají za úkol postavit se na něj tak, aby na sebe nedosáhly… řešení je, že si stoupnou každá z jedné strany dveří)
10 závod Čísla (na hřiště se napíše křídou na zem 10 dvouciferných čísel. každá z holek má 1,5 minuty na to, aby si čísla obešla a pak je zpaměti napsala na papír – body jsou za správné číslo a správné pořadí)
20 program Dobrý skutek (povídání, co je to dobrý skutek, jestli to má cenu a připomenutí sk. hesla; pokud by si holky nechtěly jen povídat, tak je na to hru => dvojice nebo skupiny, to není důležité. Pak má jedna z dvojice na papír napsat nějaký dobrý skutek, druhá z dvojice jde za dveře. Všechny holky se snaží pantomimou přiblížit situaci (Klárka třeba napsala – pomoci staré paní s nákupem, tak holky můžou hrát nákupní středisko; nebo pomoci s kočárkem do tramvaje, tak holky hrají tramvaj) pak tam přijde ta druhá z dvojice a snaží se vykonat ten dobrý skutek, který je na papíře. Jaký ten dobrý skutek byl se snaží vydedukovat z toho, co hrají holky.
5 hra Na čmeláky (odstartuje se a všichni mají za úkol bručet jako čmeláci, nesmí se nadechnout a nejlepší čmelák je ten, který vydrží nejdéle bručet)
15 program Web a internet (po klubovně je 10 odkazů a 10 článků. Holky mají za úkol přiřadit články k odkazu, pak je povídání o jednotlivých stránkách a o tom, k čemu jsou. Největší důraz je kladen na oddílové stránky a Teepka)
15 hra Přiveď zajatce (hra se hraje venku, holky se rozdělí na dvě skupiny. Pak se řekne teď a skupiny se rozběhnou proti sobě. Každý hledá někoho do dvojice a snaží se ho zatáhnout na své území. Vedoucí hry měří čas a nahlas počítá, když vyprší limit, každé družstvo zjistí, kolik má lidí ve svém poli. Hraje se několik kol, pak se vyhodnotí vítězové)
5 hra Hledání špendlíků (holky mají za úkol vyndat špendlíky z KPZ a pak se určí nějaká dvojice. Jeden z dvojice si zaváže oči šátkem, druhý na sebe připevní špendlíky. Slepý má za úkol co nejrychleji najít všechny špendlíky)
5 pokřik, úklid a určení zapisování do kroniky, opět informace o oddílovce

Vždy je dobré si navíc připravit i další hry navíc.

Držím palce!

Joska, členka redakceTato stránka již byla hodnocena: 68×

Průměrné hodnocení: 2.36764

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5