Vzkaz všem

Pro přidání vlastního příspěvku je nutné se nejdříve přihlásit.
/

Vzkaz Teepkovi

Diskuzní fóra

TémaPříspěvkyDatum
Skautské fórum 2 příspěvky 04.02.16, 21:16
Umíte morseovku? 37 příspěvků 10.08.15, 13:11
Na kolik dní jezdíte na tábor? Vyhovuje vám to? 12 příspěvků 10.08.15, 13:09
Oddíl 3 příspěvky 08.08.15, 20:46
Družina 1 příspěvek 25.12.14, 17:48

Nepřehlédni

Bitka: Skautíci dle T-mobile

Už jste viděli novou vizuální kampaň T-Mobilu? Po motorkářích, ráji, skokanech a lázních…

Bitka Bitka 12 názorů

"To jsou ale šmejdi!"

Taky vám někdy do schránky přišel letáček na zájezd s obědem, spoustou dárků a to vše jen za pár…

Kultůůra Kultůůra 3 názory

Dubnové časopisy jsou zde!

Dubnový Skaut-Junák a Světýlko, ale i Kmen, jsou venku. Co v nich najdeme?

Skaut Chat Skaut Chat 4 názory

Máte v oddíle pravidla?

Hra bez pravidel? Země bez hranic? Několikrát za den se setkáváme s pravidly, která nám ukazují,…

To musíš vědět To musíš vědět 3 názory

Nebojte se reflexe!

Takové ošklivé cizí slovo, ta reflexe. Co to vlastně znamená? Má to něco společného s reflexní…

To musíš vědět To musíš vědět

Jak se daří skautské stezce? Je čas na průzkumy a hodnocení

Co takhle se přijít vyjádřit k tomu, jestli je skautská stezka k něčemu dobrá a jak by se dala…

Jak na stezku? Jak na stezku? 5 názorů

Mediální schůzka

2011-10-06 15:21:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Teepek TeepekJak by mohla vypadat schůzka věnovaná mediím? Jak se na ní připravit, co na ní podniknout, jak ji pojmout? Společně se SKAUTEM-JUNÁKEM přinášíme článek plný nápadů. Nezapomeňte si ale do rukou vzít papírový časopis, k nám se na web špatně píše :-)

Jak vypadá tvůj den s Médii? Popíšu ti můj. Jsem rádce skautské družiny. Ráno ještě z postele zapnu rádio a nechám se pomalu vzbudit ranním vysíláním. U snídaně si pročítám čerstvé zprávy z regionálních novin.

Do školy si nezapomenu vzít osobní mobil a časopis Skaut na volné přestávky. Z dobré kapitoly v časopise mě nakonec vyruší školní rozhlas. Při informatice místo zadané práce rozesílám přes internet všem kamarádům ze skauta a šéfredaktorovi časopisu emaily. Pak jsem celou dobu připojený na facebooku a čtu si na zdi novinky ze světového skautingu a šťouchám mojí holku, která sedí pět metrů ode mě.

Cestou ze školy na sportovní hřiště vidím samé reklamní plochy. Když přijdu domů, zapnu hned televizi, shlédnu krátké zprávy a pak si pustím po večeři nový dobrý hororový film. Nemám rád, když mě vyruší v napínavém okamžiku zazvonění telefonu. Po chvíli přeruším náš dlouhý dialog s bratrancem a řeknu mu, že více ušetříme, když si zavoláme přes Skype.

Po sprše si zalezu do tepla mého pelíšku a přečtu si další kapitolu mojí oblíbené knihy. Těsně před spaním přemýšlím, co jen pro ty mé skauty připravím ve středu na téma média? Co si odnesou ostatní z naší společné skautské schůzky? Chci za tři dny s kamarády řešit, jaký vliv na nás mají média. Sám jsem si osobně sepsal do svého deníku, jak vypadá můj den s médii.

Vrátím se opět ke knížce a začnu si číst. Hned mě napadá otázka. Kdy vznikla první kniha? Už se mi zavírají oči. Z toho dnešního hororu budu mít noční můry…

Tak nakonec tohle jsem si připravil na středeční schůzku pro ostatní…

Všem jsem předem napsal vzkaz: na schůzku pro mediální laboratoř potřebuješ: noviny, časopis, kameru, diktafon, čisté papíry a tužky, letáky na koláž, papír na reklamní plakát, fixy

Aktivita vhodná i na doma:

  • Vyber si krátkou zprávu z novinového článku – uprav ji a nacvič ji rétoricky, nejlépe před

zrcadlem.

  • Nahraj na diktafon hlasové vysílání pro rádio o skautingu (volte dialog tedy rozhovor s paní

na ulici, s kamarádem ve škole, s mámou v obýváku, se starostou junáka, zatelefonujte vaší babičce atd.), vybraná reklama (televizní nebo papírová).

  • Vyrob koláž z události (například dopravní nehoda).
  • Navrhni reklamní plakát nebo výrobek s dobrým reklamním obalem.

Mediální schůzka

Média v našem životě – Co je médium? Jakému médiu věnujete ve svém životě nejvíce času? Seřaďte média v tabulce podle oblíbenosti, doplňte počet hodin využívání daného média za týden a uveďte za jakým účelem médium využíváte… (informace, vzdělání, zábava, reklama, komunikace s rodinou, přáteli a ostatními, poslech hudby, novinky, paměťový záznam…atd.)

Tabulka „Média v našem životě“ – pracovní list v říjnovém čísle časopisu SKAUT

Po vyplnění tabulky společně diskutujte. Na čem jste se shodli? Máte něco společného? Našli jste nějaké rozdíly?

Od události k titulku – televizní zprávy

Vyzkoušejte si roli neseriózního nebo seriózního moderátora. Aktivita na 30–40 minut zaměřena na rozvoj asertivity, rétoriky, komunikace

1. Pracujte s novinami (nejlépe tak, aby každý měl jiné vydání či jinou část novin) – každý máse řídí etickým kodexem, pro televizníza úkol zprávu přeformulovat tak, Novináři za úkol vybrat si zprávu ale vy máte zpravodajství. aby byla k dané události příliš neetická či nepřiměřená, škrtejte a přidávejte slova k novinovému článku.

2. Realizujte postupně všechny zpravodajské výstupy, každý má na svůj projev pouze 1 až 2 minuty (zvolte podle počtu v družině), může se dohodnout s někým jiným, že mu bude dělat moderátora přímo na místě události či svědectví člověka nebo policie, atd. (v průběhu můžete použít předem připravené pohyblivé čtvrtky na předčítání, můžete si vyrobit papírovou televizi nebo obrázky, které do ní budete ukazovat, můžete retušovat záběry, můžete se snažit dělat co nejvíc chyb v přímém vysílání, zpracujte na svojí reklamu koláž z místa události či činu, tak aby je divák mohl vypozorovat a na konci zhodnotit, natočte se na videokameru.správný moderátor, snažte se nenudit Nezapomeň se dívat přímo do kamery jako diváka, diváci si během vysílání dělají poznámky

3. V případě, že máte k dispozici kameru, přehrajte divákům i moderátorům všechny projevy, zhodnoťte serióznost a neserióznost přístupů moderátora, diskutujte o různých formách vašich projevů a obsahu zpráv, přemýšlejte o výběru slov

Po vysílání je čas na reklamu

Jak být in? Kdo mi poradí? Kupte si to nejlepší. Necháváte se unést reklamou? Propagace nového zboží byla vždy potřebou obchodníků. Zkuste si, jaké to je prodat zboží reklamou. Vytvořte výrobek i obal a předveďte ho pak každý v „papírové televizi“. V závěrečné diskuzi zhodnoťte v tabulce, zda by jste si daný výrobek koupili či nikoliv.

Média v našich životech – Exkurze do historie

viz. pracovní list v říjnovém čísle časopisu SKAUT

Vliv médií

Ovlivňují nějak média váš život? Jak a v čem? Má sledování televize negativní vliv na světlušky a vlčata? Má sledování televize negativní nebo pozitivní vliv na rozvoj vaší osobnosti? Vyznačte v tabulce pomocí + pozitivní vliv a pomocí – negativní vliv. Čím více znamének umístíte, tím větší vliv danému pořadu přisoudíte. Můžete se rozdělit na dva týmy.a jedni zastávají argumenty pro a druhý proti, souhlas a shoda ve skupině, napiš tvoje osobní stanovisko

Tabulka „Vliv médií“ – pracovní list v říjnovém čísle časopisu SKAUT

Rádio

Vymyslete otázku dne pro vysílání vašeho družinového rádia a vytvořte psaný záznam toho nejzajímavějšího co se dozvíte od dotazovaných lidí. Napište do bublin to, co vás v odpovědích oslovilo.

Rádio – bubliny – pracovní list v říjnovém čísle časopisu SKAUT

Digitální hrátky

Pohybová hra – část – aktivita venku okolo klubovny

Zvolte dvojice, každý bude mít jinou roli – jeden představuje foťák a druhý fotografa (obměna reportér a kameraman). Foťák má oči zavázané šátkem, a když mu fotograf šátek sundá, foťák vyfotí fotku. V klubovně pak foťák nakreslí na film, co vyfotil a fotografové napíší text, co za příběh zamýšleli vyfotit. Foťáci také zaznamenají co si mysleli, že fotili. V závěru se přečtením nahlas porovnají rozdílné interpretace fotografií foťáku a fotografa.

Digitální hrátky – políčka filmu pro záznam fotografie – pracovní list v říjnovém čísle časopisu SKAUTTato stránka již byla hodnocena: 76×

Průměrné hodnocení: 2.09209

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5

Zatím se nikdo nevyjádřil, buďte první!