Nové přihlašování na Teepkovi

2011-06-02 10:52:00 - autor:Teepek Superadmin (superadmin-teepek)

Teepek TeepekTýpek přešel na nový systém přihlašování pomocí skautIS. Není třeba se ničeho obávat! Součástí nové rychlé registrace je i zadání starých přihlašovacích údajů a nikdo při správném provedení nepřijde o žádná stará data. V tomto článku je rychlý návod, jak na to a popsané výhody, které novým přihlašováním týpci a typoňky získají.

Jak se nově zaregistrovat

1. Klikni na odkaz „Přihlas se pomocí skautIS“. Odkaz tě přesměruje na stránku skautIS.

2. Jestliže už jsi se skautIS pracoval(a), přihlas se normálně svým skautISovým přihlašovacím jménem a heslem pokračuj bodem 5. Pokud ještě nemáš přihlašovací údaje ve skautIS, klikni na odkaz „Založit nového uživatele“.

3. Vyplň všechny kolonky v jednoduchém registračním formuláři a klikni na tlačítko „Založit uživatele“. Poté se ti zobrazí nějaké poučení o používání skautIS, které je dobré si pročíst.

Tip:
Nové přihlašování znamená nové přihlašovací údaje. Můžeš použít i ty staré. ALE POZOR!!! S novým přihlašováním jsou teď všechna přihlašovací jména volná a kdo si jej dříve zaregistruje, ten jej bude mít. Takže se může stát, že se tvoje staré přihlašovací jméno obsadí dříve, než si jej zaregistruješ sám(a). Tak neotálej!!!

4. Vrať se na Teepka a opět klikni na odkaz „Přihlas se pomocí skautIS“. Tentokrát však už účet ve skautIS máš, takže se můžeš svými novými přihlašovacími údaji přihlásit.

5. Přihlášení tě přesměruje na stránku „spárování účtů“. Zde zadej svoje staré přihlašovací údaje, aby se ti propojil starý účet s novým. Pokud se na Teepkovi registruješ poprvé nebo informace a body ze starého účtu nechceš, klikni na odkaz „Založit nový účet na teepkovi“.

6. Další přesměrování tě zavede na stránku www.teepek.cz/moje-nastaveni. Zde si můžeš si upravit, které údaje se ti budou zobrazovat ve tvém profilu. Údaje, které ti upravit nejdou, se upravují přímo ve skautIS (návod, jak na to se zde také objeví). Poté, co si vše nastavíš, klikni na tlačítko uložit změny a tím je celá nová registrace hotová.

Co nové přihlašování přináší

  • stačí jedna registrace ve skautIS a tyto přihlašovací údaje můžeš používat na všech skautských webech (zatím na Teepkovi, Křižovatce a skautISu, ale postupně se budou přidávat další)
  • ve skautISu jsou data z registrace, takže můžeme rozeznat, které účty patří skautům a které ne. Skauti pak budou mít na skautských webech daleko více práv a možností
  • skautIS dokáže rozeznat, kdo plní v Junáku jakou funkci a do jakého patří oddílu, takže se podle toho mohou skautské weby přizpůsobovat – nabízet rádcům více podpory pro vedení družin, propojit vedoucí oddílů se svými členy a umožnit jim sledovat jejich aktivitu (to využívá právě spouštěná Teepkova škola v Africe) a spoustu dalších vymožeností
  • nové přihlašování umožní plně editovat vlastní účet (s výjimkou věkového omezení) na www.teepek.cz/moje-nastaveni, což doteď nešlo.

Tip: Doporučuji všem přečíst si článek „Co má Teepek a skautIS společného?“ na zadní dvojstraně květnového čísla časopisu Skaut-Junák.

Prosba: Přechod na nové přihlašování je technicky velmi složitý a postupně jej ještě dolaďujeme. Proto prosíme, buďte trpěliví, kdyby něco chvíli nefungovalo ideálně. Pro dotazy a řešení problémů s novým přihlašování jsem založil speciální fórum, do kterého lze přispívat i bez přihlášení!!!Tato stránka již byla hodnocena: 302×

Průměrné hodnocení: 2.01328

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5

Zobrazit všechny Přidat nový