Jak na Afriku?

2010-09-02 00:15:54 - autor:Teo (teojan)

Jan KřížShrnutí všeho důležitého, co je dobré vědět o nové hře Postavme školu v Africe.

 

 

 

 

 

Jak získat nášivku?

Pro dokončení projektu a získání nášivky musíš získat následující tři podmínky:

 1. Splnit alespoň dvě aktivity z každé kategorie – Propagace (modré aktivity); Peníze (zelené aktivity); Poznání (hnědé aktivity)
 2. Vydělat si dostatek etiopských birrů (ETB) na nákup deseti cihel do společné stavby školy. Jedna cihla přitom stojí 30 ETB.
 3. Váš vedoucí musí přihlásit váš oddíl do projektu Postavme školu v Africe na www.skaut.cz/a­frika.

Něco o aktivitách

 • Aktivity jsou rozděleny do tří kategorií podle svého zaměření. Aktivity z kategorie Poznání ti pomáhají něco se dozvědět o problémech Afriky. Aktivity z kategorie Propagace tě naopak navádí, jak tyto informace předat dalším lidem. Aktivity z kategorie Peníze jsou zaměřeny na výběr peněz pro stavbu etiopských škol.
 • Jednotlivé aktivity jsou na splnění různě obtížené a podle toho jsou také cenově ohodnoceny od 10 až do 100 ETB.
 • Každou aktivitu můžeš plnit i vícekrát. Maximálně však 3×. (POZOR!!! Plnit vícekrát znamená opravdu to vícekrát udělat. Ne jenom vícekrát napsat důkaz.)
 • Jednou činností si můžeš splnit více aktivit. Například, když budeš dělat promítání filmu a upečeš na promítání koláč, nebo když budeš jeden den na info stanu a budeš tam vybírat do kasičky, můžeš takto splnit dvě aktivity najednou.
 • Plněním aktivity je myšleno to,co uděláš teď, když jsi zapojen do projektu, ne co jsi dělal na sbírce loni.
 • Pro některé aktivity je potřeba, aby tvůj oddíl byl přihlášen do projektu a objednal si potřebné materiály (plakáty, placky, samolepky, trička), ale také, aby oddíl měl povolení sbírky a plnou moc k zapečetění kasiček. U každé aktivity najdeš napsáno, jestli potřebuješ k této aktivitě, aby tvůj oddíl měl povolení sbírky, plnou moc a materiál. V každém případě se zeptej svého vedoucího, jestli jste jako oddíl přihlášeni, rád ti určitě poradí.

Jak plnit aktivity?

 • Přehledný návod na splnění aktivity najdeš v článku Moje první etiopské birry.
 • Aktivitu máš vždy splněnou, až pokud jsi splnil podmínky, které jsou u každé aktivity popsané pod nápisem „Splnění“.
 • O splnění úkolu musíš vložit důkaz. Důkazem může být fotka, video (jak jej vložit, se dočteš v článku Jak nahrát video na YouTube?) nebo text (popisující, jak si aktivitu plnil)
 • Důkaz ti pak musí Teepek schválit. Větší šanci na schválení mají důkazy, které tvoje plnění úkolu dobře popíší, než prosté: „Splněno!“ Pokud je důkaz zamítnut, pošle ti Teepek většinou odůvodnění. Bez odůvodnění jsou vždy zamítnuty prázdné důkazy a důkazy, kde je napsán jenom nějaký nesmysl.

Stavba škol

 • Z nakoupených cihel stavíme všichni společně virtuální školy. Kdo přispěje největším dílem? To ukáže až čas. Školy slouží jako motivace pro plnění dalších aktivit pro ty, kdo už získali nášivku a ty, jejichž oddíl se nechtěl do projektu přihlásit a nemohou tedy nášivku získat.
 • Více o stavbě škol bude brzy v samostatném článku.Tato stránka již byla hodnocena: 332×

Průměrné hodnocení: 1.59337

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5

Zobrazit všechny Přidat nový