Jak vložit vlastní článek

2010-08-02 17:19:57 - autor:Teo (teojan)

Jan KřížNávod, jak přidávat na Teepka vlastní články, jak je upravovat a kde je potom hledat.

 

 

 

 

 

Vytvoření článku

Přihlas se na Teepka. (Pokud nevíš, jak na to podívej se do návodu Přihlašování na Teepka)

 

V okénku „Buď aktivní!“ vyber odkaz „Napiš článek“.

 

Objeví se ti seznam tvých článků. Pro přidání nového klikni na velké zelené plus nahoře a poté pomocí tlačítka OK potvrď, že chceš opravdu přidat článek.

 

Název článku by měl být krátký a výstižný.

 

Anotace je krátký úvod článku. V článku se anotace bude zobrazovat výrazněji, a pokud bude článek zobrazen na hlavní stránce nebo v nějaké rubrice, je to právě anotace, která se zde společně s nadpisem zobrazuje.

 

Do pole text patří hlavní část článku. Pomocí tlačítek nad tímto polem můžeš článek formátovat, aby byl hezčí (nadpisy, odstavce, tučný text, přidání obrázků).

 

Bystrý týpek si určitě všimne, že po kliknutí na některé tlačítko se v text nezmění tak, jak by si přál, ale objeví se zde jakési nové znaky (hvězdičky, závorky, rovnítka apod.). To je v pořádku – při psaní článků se totiž na Teepkovi používá programovací jazyk texi. Psaním některých znaků do textu můžete měnit jeho vzhled. Kdo se tyto znaky naučí používat, nemusí už potom využívat ani ta tlačítka.

 

Jakmile máš článek hotový, ulož jej kliknutím na obrázek diskety nahoře.

 

Kde se článek zobrazí?

Tvůj článek se nezobrazí rovnou na hlavní stránce (tam se zobrazují pouze články, které píší členové redakce). Zobrazovat se bude u tvého profilu.

 

Na hlavní stránce klikni v okénku „Můj profil“ na svoje přihlašovací jméno.

 

Tím se dostaneš na stránku svého profilu, na které nalezneš v pravém sloupci okénko „Články uživatele“, kde je přehled všech tvých článků. Teepek si články všech uživatelů průběžně prohlíží a pokud je nějaký opravdu kvalitní, vytáhne jej na hlavní stránku.

 

Tip:
Při vytváření článku si otevři dvě okna (nebo panely) prohlížeče. V jednom okně si otevři administraci článku a v druhém si otevři článek ze svého profilu (tak, jak se bude zobrazovat). Pokud uděláš v okně administrace v článku nějakou změnu a uložíš ji obrázkem diskety, stačí se přepnout do okna, kde máš otevřenou finální podobu článku a stisknout klávesu F5 a změny, které jsi před chvílí udělal(a), se ti hned zobrazí. Takto můžeš článek postupně vyladit k dokonalosti.


Související články


Tato stránka již byla hodnocena: 396×

Průměrné hodnocení: 1.58838

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5

Zobrazit všechny Přidat nový