Teepek v novém kabátě

2010-06-29 12:15:23 - autor:Teo (teojan)

Jan KřížMožná jste při dnešní návštěvě Teepka zažili mírný šok a řekli jste si: „Co se to tu děje?“ Ano, web dostal novou hlavní stránku, jejímž cílem je Teepka trochu zpřehlednit, takže se toho nebojte, určitě si rychle zvyknete. Pojďme se tedy podívat, co je nového.

 

 

Sloupce

Pod záložkami menu jsou tři sloupce. V levém sloupci najdete vše, co se týká týpků a typoněk. Je zde váš profil se všemi důležitými informacemi, seznam přihlášených, můžete zde sledovat fotky nebo komunikovat s ostatními.

Protože týpkem se člověk stává až po přihlášení, je i přihlašování v levém sloupci určeném pro týpky (obrázek vlevo). Po přihlášení se zde zobrazuje týpkův profil (obrázek vpravo). Teprve přihlášení uživatelé mohou vkládat články, fotky nebo příspěvky do fóra či vzkazovníku.

Prostřední nejširší sloupec je vyhrazen pro články. Objevují se zde ty nejnovější a bez ohledu na sekci či rubriku se řadí podle data pod sebe. Sezam sekcí a rubrik nyní naleznete už pouze v menu, ale u každého článku jsou odkazy na tři poslední články ve stejné rubrice.

Každý článek na hlavní stránce má u sebe okénko s odkazy na předchozí tři články ve stejné rubrice.

Pravý sloupec je takový mišmaš věcí, které nejsou ani týpci ani články.

Za okrajem stránky pak naleznete na tradičním místě anketu.

Barvy

Mimo seskupení souvisejících věcí do sloupců, dostaly věci, které k sobě patří také stejnou barvu. Toho si můžete všimnout hlavně v menu.

Co barvy znamenají?
oranžová týpci a typoňky
zelená články
modrá rádcové a rádkyně
fialová týpkův krámek

Pozn.: Toto rozdělení barev platí zatím především na hlavní stránce ale postupně se bude rozšiřovat do celého webu.

Buď aktivní!

V horní části webu je rubrika „Jsi tu poprvé?“, která by měla pomáhat novám týpkům a typoňkám zorientovat se na webu. Pro ostřílené teepkovské matadory se po přihlášení tato rubrika vymění za „Buď aktivní!“, kde najdete to nejdůležitější, co můžete na Teepkovi dělat sami – psaní článků, nahrávání fotek, diskutování s dalšími týpky a vylepšování svého profilu. Snad už nebudou tak časté dotazy „Kde můžu přidt to či ono?“ ;-)

Oblíbené rubriky

Protože ne každého musí zajímat všechno, co se na Teepkovi píše, máte možnost zvolit si svoje oblíbené rubriky a mít na hlavní stránce jenom ty. Po přihlášení se v menu vedle názvů rubrik objeví zatržítka. Jejich zaškrtáním jednoduše vyberete ty oblíbené. Poté stačí kliknout na tlačítko „oblíbené rubriky“ a už se vám zobrazí pouze nejnovější články z nich. Tlačítkem „aktuální články“ zobrazíte zase vše.

Pozn.: Vaše volba oblíbených rubrik se vám samozřejmě uloží, takže ji nemusíte dělat pokaždé znovu.

Vzkazovník a fórum

Tyto dva komunikační nástroje jsou nyní v jednom okně a lze mezi nimi přepínat odkazem dole. Okno má navíc vlastnost rozšiřování, takže, když nad něj najedete myší, roztáhne se a vy vidíte místo tří posledních příspěvků devět. Když z okna myší sjedete pryč, zase se zasune a vy můžete číst to, co bylo pod ním.

Skaut-Junák

Protože se časopis Skaut-Junák v poslední době na Teepka často odkazuje, je zde zřízeno nové okénko i pro tento časopis. Kliknutím na obrázek si můžete časopis prolistovat v PDF knize a pod ním najdete odkazy na všechno, co dané číslo časopisu s Teepkem spojuje, takže to nemusíte nijak složitě hledat.

Nepřehlédni

To nejdůležitější, na co vás chce Teepek upozornit najdete v tomto okně. Je zde opět vysouvání, aby bylo možné shlédnout více Teepkem doporučených věcí.

Zpět na hlavní stránku

Jak vám Teepek napovídá v bublině nahoře, na hlavní stránku se dostanete právě když kliknete na něj. Fungovalo to takto vždycky, ale nyní je to obzvláště důležité, protože zmizela záložka „domů“. Všimněte si, že i na většině ostatních webů se na hlavní stránku dostanete kliknutím na logo.Tato stránka již byla hodnocena: 330×

Průměrné hodnocení: 1.5424

Vyžadovány cookies

Hodnotit:

1 2 3 4 5