Skaut IN

Skaut OUT

Pro rádce

Skaut FUN


Blíží se projekt Afrika

2010-06-21 16:36:42 - autor:Teo (teojan)

Jan KřížČeští skauti už postavili v Etiopii deset škol. Pro všechny etiopské děti to ale zdaleka nestačí, takže je načase přidat k nim další.

K tomu by měl napomoci nová projekt Afrika, který se co nevidět rozběhne nejen tady na Teepkovi ale i ve spostě oddílů. V rámci tohoto projektu se bude moci každý účastník dozvědět více o problémech života v Etiopii, šířit tyto informace do světa, přispět na stavbu nových škol, ale také získat nášivku „stavitele škol v Africe“.

Jak to bude probíhat?

Pro dokončení projektu a získání nášivky musíš získat alespoň 300 etiopských birů (ETB). Biry se získávají za plnění aktivit týkajících se právě života v Etiopii. Aktivity si můžeš ze seznamu vybírat libovolně s tou podmínkou, že nejméně dvě budou z kategorie Propagace, nejméně dvě z kategorie Peníze a nejméně dvě z kategorie Poznání. Každou aktivitu můžeš plnit i vícekrát (maximálně 3×). Budou zde 4 druhy obtížnosti a je na tobě, jestli zvolíš více lehkých aktivit nebo třeba méně těžkých. Kromě nášivek můžeš za ETB kupovat i cihly a stavět z nich na Teepkovi virtuální školu pro etiopské děti. Cihla stojí 30 ETB. Aktivitu máš splněnou, pokud si splnil podmínky, které jsou u každé aktivity popsané, a pokud si vložil „důkaz“ splnění na web. „Důkazem“ splnění je fotka, video, audio nebo text, popisující, jak si aktivitu plnil.

Co můžeš pro účast na projektu Afrika udělat už teď?

  1. Promluv se svým vedoucím, aby přihlásil váš oddíl na www.skaut.cz/a­frika.
  2. Pokud nejsi, tak se zaregistruj na Teepkovi.
  3. Sleduj hlavní stránku www.teepek.cz – že je projekt zahájen poznáš tak, že se na ní objeví něco takového:

Jaké budou aktivity?Zobrazit všechny Přidat nový